Getin Noble Bank (GNB)

0.60PLN
-4.76% 17:00

Klienci Getin Noble Banku wykorzystali 100 mln EUR ze środków EBI

01.10.2013

W Getin Noble Bank zakończył alokację 100 mln EUR, pozyskanych w ramach umowy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym. Środki zostały wykorzystane na rozwój działalności w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw oraz na rynku leasingu. Dzięki pożyczce Bank mógł zaoferować Klientom korporacyjnym obniżenie kosztów umów kredytowych i leasingowych.

Zgodnie z postanowieniami umowy zawartej w czerwcu br. z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym, Getin Noble Bank otrzymał pożyczkę w wysokości 100 mln EUR. Ze względu na duże zainteresowanie rynku, już w sierpniu br. rozdysponowano całą kwotę. Dotychczas Getin Noble Bank udostępnił Klientom 175 mln EUR, uzyskanych w ramach trzech  pożyczek. Bank nie wyklucza dalszej współpracy z EBI.

Pozyskane środki zostały przeznaczone na wzmocnienie działalności Getin Noble Banku w obszarze bankowości korporacyjnej. 100 mln EUR wykorzystano na rozwój akcji kredytowej w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw oraz na rynku leasingu. Dzięki wsparciu EBI, Klienci korporacyjni mogli uzyskać atrakcyjniejsze warunki cenowe oferowanych produktów. W ramach ostatniej transzy, oprocentowanie kredytu i leasingu było niższe w stosunku do standardowej oferty o 0,55p.p.

Dofinansowanie z EBI umożliwiło wzmocnienie pozycji rynkowej Getin Leasing. Po drugim kwartale 2013 r. Spółka zajmuje 3. miejsce w leasingu pojazdów osobowych i dostawczych do 3,5t. Wartość wyleasingowanego mienia wynosi 425 mln PLN, co stanowi wzrost o 34,3% q/q. 

Szczegółowe informacje dotyczące oferty leasingu są dostępne na stronie www.getinleasing.pl