Getin Noble Bank (GNB)

0.60PLN
-4.76% 17:00

Bieg Fair Play – charytatywna akcja pracowników i przyjaciół Getin Noble Banku

29.10.2013

W sobotę w Parku Kępa Potocka na warszawskim Żoliborzu odbył się trzeci, ostatni etap charytatywnej akcji organizowanej przez Getin Noble Bank. Prawie półtora tysiąca pracowników i przyjaciół Banku wzięło udział w Biegu Fair Play, wspierając rehabilitację Kasi Fijałkowskiej, która przeszła operację usunięcia guza rdzenia kręgowego.

Do udziału w Biegu Fair Play zaproszono pracowników i przyjaciół Banku w Katowicach (12.10), Wrocławiu (6.10) i Warszawie (26.10). Impreza miała charakter charytatywny – za każdą pełnoletnią osobę, która ukończyła bieg na dystansie 5 km w czasie nie dłuższym niż 50 min., Zarząd Getin Noble Banku przekazał 15 zł na wskazany cel. Podczas trzech etapów akcji zebrano łącznie 21,5 tys. zł. Dodatkowo, w trakcie imprezy w Warszawie zorganizowano kiermasz ciast, który przygotowali pracownicy Centrum Obsługi Kredytów Hipotecznych i Finansowych. Pieniądze pozyskane w ramach biegu w Katowicach, Wrocławiu i Warszawie, całkowity zysk ze sprzedaży deserów oraz indywidualne wpłaty na konto pozwolą na dalszą rehabilitację Kasi Fijałkowskiej, pracownicy warszawskiej centrali Banku.

Kasia Fijałkowska jest związana z Getin Noble Bankiem od 6 lat. Ostatnio pracowała w  Centrum Akceptacji Kredytów Hipotecznych i Finansowych. W 2012 roku rozpoczęła walkę z guzem rdzenia kręgowego. Akcja Bieg Fair Play to także wyraz wsparcia, jakie chcą jej przekazać pracownicy i przyjaciele Getin Noble Banku.

W warszawskiej edycji Biegu Fair Play wzięło udział ponad 500 osób. Wśród nich byli pracownicy Getin Noble Banku, członkowie ich rodzin, znajomi, współpracownicy z innych spółek, klienci i kontrahenci. Zarząd Banku reprezentowali Maciej Szczechura oraz Krzysztof Spyra. Imprezę rozpoczął bieg dzieci na dystansach 200, 400 i 600 metrów. Nad ich opieką czuwała grupa animatorów. Przed finałowym biegiem dorosłych uczestnicy wzięli udział w profesjonalnej rozgrzewce, którą poprowadził Radosław Kłeczka, wicemistrz Polski w biegach na 10 km. Sygnał do startu dała Kasia Fijałkowska, główna bohaterka sobotniej imprezy.

„Bieg Fair Play” to pierwsze wydarzenie charytatywne na tak dużą skalę, zorganizowane przez Getin Noble Bank. Ogromne zaangażowanie i udział w biegu tak dużej liczby pracowników i przyjaciół Banku znacznie przerosły nasze oczekiwania. Patrząc na sukces tej imprezy postanowiliśmy włączyć Bieg Fair Play na stałe do naszego programu CSR. Liczymy, że w kolejnej edycji weźmie udział jeszcze więcej osób – mówi Wojciech Sury, dyrektor Biura Public Relations koordynującego Bieg.