Getin Noble Bank (GNB)

0.62PLN
-1.59% 16:14

Getin Noble Bank w programie „Mieszkanie dla młodych”

16.01.2014

Getin Noble Bank podpisał umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w sprawie uruchomienia rządowego programu „Mieszkanie dla młodych". Już w lutym Bank rozpocznie udzielanie kredytów hipotecznych z dofinansowaniem budżetu państwa na zakup pierwszego nowego mieszkania lub domu jednorodzinnego. Z oferty będą mogły skorzystać osoby w wieku do 35 lat, które nie były nigdy właścicielami żadnej nieruchomości.

 

Getin Noble Bank jest jednym z pierwszych polskich banków, które wprowadzą do swojej oferty kredyty hipoteczne ze wsparciem rządowym w ramach programu „Mieszkanie dla młodych”. Pozwoli to osobom poniżej 35 roku życia, planującym zakup pierwszego, nowego mieszkania na skorzystanie z państwowej pomocy w zakresie finansowania kredytu. Umowa pomiędzy Bankiem Gospodarstwa Krajowego a Getin Noble Bankiem dotycząca udziału w programie została zawarta 16 stycznia 2014 roku, zaś oferta kredytów hipotecznych z rządowym wsparciem będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych już w pierwszej połowie lutego.

 

„Mieszkanie dla młodych” to program realizowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego we współpracy z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju (MIiR) oraz instytucjami kredytującymi. Polega on na dofinansowaniu wkładu własnego poprzez spłatę części kredytu mieszkaniowego. Program jest skierowany do młodych ludzi planujących zakup na własne potrzeby pierwszego nowego mieszkania lub domu jednorodzinnego. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.bgk.com.pl.