Getin Noble Bank (GNB)

0.60PLN
-4.76% 17:00

Getin Noble Bank pobiegł Fair Play

16.09.2014

W sobotę, 13 września br. w Parku Kępa Potocka na warszawskim Żoliborzu odbył się II etap Biegu Fair Play – cyklicznej akcji charytatywnej organizowanej przez Getin Noble Bank. Blisko 2.000 pracowników i przyjaciół Banku wzięło udział w dwóch startach, które odbyły się w Katowicach i Warszawie. Jej celem jest wsparcie 4,5-miesięcznej Mai i 8-letniego Roberta w walce o zdrowie.

Celem tegorocznej edycji wydarzenia jest zebranie środków na proces leczenia oraz rehabilitację małej Mai i Roberta, dzieci pracowniczek Getin Noble Banku. Akcja podzielona została na trzy etapy. Do udziału w 5-kilometrowych odcinkach Biegu Fair Play zaproszono pracowników i przyjaciół Getin Banku w Katowicach, Warszawie i Wrocławiu, gdzie 20 września odbędzie się finał wydarzenia. Za każdą pełnoletnią osobę, która kończy bieg na dystansie 5 km w czasie nie dłuższym niż 50 min, Zarząd Getin Noble Banku przekazuje 15 zł na cel przedsięwzięcia.

Warszawski etap akcji rozpoczął bieg dzieci w trzech kategoriach wiekowych na dystansach 200, 400 i 600 metrów. Przed finałowym biegiem dorosłych uczestnicy wzięli udział w profesjonalnej rozgrzewce, którą poprowadził mistrz Polski w bieganiu Radosław Kłeczek. Na linii startu stanęli pracownicy Getin Noble Banku, członkowie ich rodzin, znajomi, współpracownicy z innych spółek i Klienci. Zarząd Banku reprezentowali Prezesi Krzysztof Spyra oraz Marcin Dec.

To już druga odsłona charytatywnego Biegu Fair Play. Podczas trzech etapów zeszłorocznej edycji wydarzenia ponad 1,5 tysiąca pracowników i przyjaciół zebrało środki na rehabilitację pracowniczki Getin Noble Banku, która przeszła operację usunięcia guza rdzenia kręgowego. Dzięki licznej frekwencji i dużemu zaangażowaniu uczestników akcji, Bieg Fair Play został na stałe włączony jako ważny element strategii CSR Banku.