Getin Noble Bank (GNB)

0.62PLN
-1.59% 16:14

Rekordowy bieg Getin Noble Banku

25.09.2014

W sobotę, 20 września br. w Lesie Osobowickim we Wrocławiu odbył się finał Biegu Fair Play,   cyklicznej akcji dobroczynnej organizowanej przez Getin Noble Bank. Aktualna edycja poświęcona była wsparciu małej Mai i Roberta w walce o zdrowie. Pracownicy i przyjaciele Banku pobili w tym roku swój rekord frekwencji. W trzech etapach akcji wzięło udział 3500 osób, w tym 1734 biegaczy.

Głównym celem Biegu Fair Play było zebranie środków na rehabilitację i proces leczenia bohaterów tegorocznej edycji: 5-miesięcznej Mai i 8-letniego Roberta. Oboje są dziećmi pracowniczek Getin Noble Banku. Wydarzenie podzielone zostało na trzy etapy. Uczestnicy przebiegli 5-kilometrowe trasy w Katowicach, Warszawie i Wrocławiu. Za każdą pełnoletnią osobę, która skończyła bieg na ustalonym dystansie w czasie nie dłuższym niż 50 min, Zarząd Getin Noble Banku przekazał 15 zł na cel przedsięwzięcia.

– Bieganie stało się ostatnio bardzo modną dyscypliną. Bieg Fair Play to jednak coś więcej, niż tylko okazja do wspólnego uprawiania sportu. To moment, w którym wszyscy pracownicy i przyjaciele Banku działają wspólnie w konkretnym, charytatywnym celu. Dlatego też cieszy nas tak wysoka frekwencja i zainteresowanie, jakim cieszy się inicjatywa. – powiedział Maciej Szczechura, Członek Zarządu Getin Noble Banku.

Zorganizowany we Wrocławiu finałowy etap akcji rozpoczął bieg dzieci w trzech kategoriach wiekowych na dystansach 200, 400 i 600 metrów. Przed biegiem głównym dorośli uczestnicy wzięli udział w rozgrzewce, z profesjonalnymi trenerami: Mieszkiem Wiktorskim i Arkadiuszem Gardzielewskim. Na linii startu stanęli pracownicy Getin Noble Banku, a także członkowie ich rodzin, znajomi, współpracownicy z innych firm i Klienci. Zarząd Banku we wrocławskim biegu był reprezentowany przez Radosława Stefuraka. Wszystkie trzy etapy Biegu przyciągnęły 3500 uczestników, z których niemal połowa spróbowała swoich sił w biegach głównych.

To druga odsłona charytatywnego Biegu Fair Play. Podczas zeszłorocznej edycji wydarzenia ponad 1,5 tysiąca osób zebrało środki na rehabilitację pracowniczki Getin Noble Banku, która przeszła operację usunięcia guza rdzenia kręgowego. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczestników i wysokiej frekwencji, Bieg Fair Play został trwale wpisany do kalendarza inicjatyw społecznych Banku.  

Relację z wydarzenia, a także listy klasyfikacyjne uczestników Biegu można znaleźć na stronie: http://biegfairplay.pl/