Getin Noble Bank (GNB)

0.62PLN
-1.59% 16:14

Pracownicy i przyjaciele Getin Noble Banku pobiegli Fair Play

16.06.2016

11 czerwca w katowickiej Dolinie Trzech Stawów odbył się czwarty charytatywny Bieg Fair Play Getin Noble Banku. W imprezie wzięło udział ponad 1800 pracowników i przyjaciół Banku, których połączyła wspólna pasja do biegania i chęć niesienia pomocy. Tegoroczną edycję dedykowano ośmioletniemu Dawidowi, potrzebującemu wsparcia w walce z ostrą białaczką szpikową.

Bieg Fair Play to cykliczna impreza, która już od 3 lat łączy pracowników i przyjaciół Getin Noble Banku wokół wspólnej akcji charytatywnej. Głównym jej elementem jest bieg na dystansie 5 km. Za każdą pełnoletnią osobę, która ukończy trasę w czasie nie dłuższym niż 50 minut, Bank przekazuje 15 zł na wskazany cel. Zebrane w ten sposób środki oraz indywidualne wpłaty na konto pozwolą na dalsze leczenie Dawida, synka jednego z pracowników Banku.

Impreza miała charakter charytatywny, jednak towarzyszył jej duch sportowej rywalizacji. Uczestnicy pobiegli w kategoriach: pracownicy Banku oraz przyjaciele. Nagrody dla najlepszych zawodników w klasyfikacji kobiet i mężczyzn wręczył Krzysztof Basiaga, Członek Zarządu Getin Noble Banku. Każdy, kto chciał odpowiednio przygotować się do biegu, mógł wziąć udział w profesjonalnych treningach, prowadzonych przez ultra-maratończyka  Augusta Jakubika.

Szczytna idea Biegu Fair Play jest bliska nie tylko pasjonatom sportowych wyzwań. Dlatego tegoroczna edycja imprezy została zorganizowana w formie rodzinnego pikniku. Do udziału zaproszono pracowników i przyjaciół Getin Noble Banku z rodzinami. Przygotowano specjalne strefy chilloutu i gastronomii oraz szereg atrakcji dla najmłodszych, w tym zabawy z animatorami i biegi w różnych kategoriach wiekowych. Chętni mogli wziąć udział w warsztatach gry na bębnach i pokazach pierwszej pomocy. Imprezę zakończył koncert zespołu rockowego Glassgo.

 

Więcej informacji na temat inicjatywy Getin Noble Banku można znaleźć na stronie www.biegfairplay.pl