Getin Noble Bank (GNB)

1.24PLN
+ 0.81% 17:02

Raport bieżący nr 131/2013

18.06.2013

ZBYCIE OBLIGACJI GETIN NOBLE BANK S.A. PRZEZ NOBLE SECURITIES S.A.

Zarząd Getin Noble Bank S.A. („Emitent”) niniejszym zawiadamia, iż w dniu dzisiejszym powziął informację od spółki zależnej od Emitenta - Noble Securities S.A. z siedzibą w Krakowie („Spółka”), że w dniu 17 czerwca 2013 r. dokonano następujących transakcji na papierach wartościowych Emitenta:

1. zbycia przez Spółkę 23 sztuk obligacji serii PP2-I wyemitowanych przez Emitenta w dniu 27 sierpnia 2012 r. w ramach programu emisji obligacji do maksymalnej kwoty 500.000.000 PLN, o którym Emitent informował w Raporcie bieżącym nr 45/2012 z dnia 6 czerwca 2012 r., dostępnym na stronie internetowej http://www.gnb.pl/raporty-biezace-news.html?id=11551.
Obligacje zostały sprzedane w ramach prowadzonej przez Spółkę działalności maklerskiej na rynku Catalyst. Średnia jednostkowa cena sprzedaży obligacji wyniosła 1 021,85 PLN.

2. zbycia przez Spółkę 81 sztuk obligacji serii PP2-III wyemitowanych przez Emitenta w dniu 19 października 2012 r. w ramach programu emisji obligacji do maksymalnej kwoty 500.000.000 PLN, o którym Emitent informował w Raporcie bieżącym nr 45/2012 z dnia 6 czerwca 2012 r., dostępnym na stronie internetowej http://www.gnb.pl/raporty-biezace-news.html?id=11551.
Obligacje zostały sprzedane w ramach prowadzonej przez Spółkę działalności maklerskiej na rynku Catalyst. Średnia jednostkowa cena sprzedaży obligacji wyniosła 1 011,15 PLN.

3. zbycia przez Spółkę 6 sztuk obligacji serii PP-III wyemitowanych przez Emitenta w dniu 23 marca 2012 r. w ramach programu emisji obligacji do maksymalnej kwoty 1.000.000.000 PLN, o którym Emitent informował w Raporcie bieżącym nr 59/2011 z dnia 30 września 2011 r., dostępnym na stronie internetowej http://www.gnb.pl/raporty-biezace-news.html?id=9984.
Obligacje zostały sprzedane w ramach prowadzonej przez Spółkę działalności maklerskiej na rynku Catalyst. Średnia jednostkowa cena sprzedaży obligacji wyniosła 1 016,12 PLN.

Podstawa prawna: art. 56 ust. 1 pkt 2 lit a) Ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (Dz. U. Nr 184, poz. 1539 z 2005 roku ze zmianami) w związku z § 5 ust. 1 pkt 6 oraz w zw. z § 12 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (Dz. U. z 2009 r. Nr 33 poz. 259 ze zmianami).